| anonim_4396 a întrebat:

A facut cineva un credit la Cetelem, daca da, cum este? Cerintele sunt minime, 18 ani si 3 luni la actualul loc de munca, m-ar tenta sa aplic, dar am zis sa intreb inainte.

3 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Un prieten a vrut 15.000 de la Cetelem. I-am zis să întrebe cât dă înapoi după 5 ani. 28 de mii. Întreabă şi tu operatorul cât dai înapoi la sfârşit, şi dacă îţi convine bagă-re. Dar eu zic că nu e rentabil. Mai bine mergi la bancă.

| Bogdan8102 a răspuns:

Nu recomand Cetelem in niciun caz, am împrumutat 10.000 de lei și am platit înapoi dublu, fara sa am restante sau ceva... Mai bine împrumuți de la ING, am auzit că au o oferta mai profitabila

| JustAFriend a răspuns:

Decat sa faci imprumut la Cetelem mai bine apelezi la camatari.Glumesc evident, nu apela la camatari, dar au dobanzi foarte mari
Inainte sa te bucuri de suma oferita nu uita sa te uiti si la rata lunara si la totalul de plata la sfarsitul creditului
Nu cred ca iti convine sa imprumuti 5k si sa dai 10k inapoi
Mergi la banca, au dobanzi mult mai accesibile si sumele oferite sunt mult la mari si pe o perioada mai indelungata