| XatomisX a întrebat:

Acum trec a 11-a si vreau sa dau la medicina oare merita? anul acesta care va incepe ma duc la pregatire la chimie si biologie pentru a ma pregatiiwinking vreau sa devin medic stomatolog cunoasteti pe cineva care este? merita sa fac aceasta meserie? stiu ca bani se castiga foarte bine daca iti deschizi propriul cabinet iar in afara se castiga mii de eurowinking as vrea asta pentru ca ma pasioneaza biologia si imi place medicina

Răspuns Câştigător
| andreiiutu a răspuns:

Este una din cele mai banoase meserii si una din cele mai usoare dar trebuie sa fii constient/a ca nu toti vin pentru controale. daca nu te deranjeaza sangele, si sa scoti dinti din gura oamenilor sau sa bagi suruburi acolo atunci poti sa ajungi foarte usor un medic dentist. Succes! happy

| XatomisX explică (pentru andreiiutu):

Eu zic ca e mult mai usor sa vezi sange din gingii si masele decat sange de la operatii si altele si in plus nu iti poate murii pacientulwinking asta e tare

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, se merita. Du-te doar daca ai chemare spre asa ceva, nu o face pentru bani. Altfel, ajungi sa-ti urăsti meseria.

| XatomisX explică (pentru floresdemayo):

Nu o fac pentru bani dar na daca as castiga doar 1500 lei pe luna nu as mai face-o ca doar nu ma chinui la medicina pe un salariu de nimic e si asta

| Pufffx a răspuns:

Da se merita atat timp cat stapanesti foarte bine biologie si chimia este o meserie acceptabila in urma careai ai putea sa castigi foarte bine. Daca iti place medicina te-as sfatui sa incerci.