| Polistfever a întrebat:

Acuma că îs curier la Tazz văd că primesc multe bacșișuri. Am realizat că în puține meserii poți să primești bacșiș, majoritatea sunt ospătări, curieri sau livratori.Cat de mult contează acest bacșiș in măna pentru că cel cu cardul am auzit că e impozita îl iei?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Meserii in care se mai primeste bascis pe langa cele expuse de tine ar mai fi : personalul de la spalatoriile auto, cei de la frizerii si mai sunt si altele dar nu imi vin acum in minte.
Conteaza mult sa primesti in mana bacsis ca nu poate fi verificat de anaf happy e castigul tau.

| Sophieka a răspuns:

Nimeni nu poate demonstra ca tu primesti bacsis. Nimeni nu are ce sa-ti faca. Nu spune multora despre castigul bacsisiului si va fi bine. happy

| Feitan a răspuns:

Nu e impozitabil nici bacsisul in aplicatie ( cel cu cardul ), daca managerul de flota ti-l impoziteaza incearca sa faca un ban "cinstit" pe spatele tau.