| Radandam a întrebat:

Ai șanse sa câștigi ceva bani pe luna dacă ai 50 de mii urmăritori pe Instagram? Ce preț s-ar cere pentru o promovare la 50 mii urmăritori?

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Depinde de la om la om. Nu este un tarif bătut în cuie. Câteva sute de lei pentru promovarea unei pagini sau canal de YouTube.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Mai de graba pe an decat pe luna. Sunt destul de multe conturi mari de Instagram care fac promovari si pentru un tricou gratis sau o bratara la 50 de lei. Eu spre exemplu am putin peste 34 de mi de urmaritori si in tot acest timp am facut o singura colaborare din care am scos 50 de Euro. Un fotograf care facea sedinte foto in cluj contra cost mi-a propus sa ii fac 'shot out' iar el ma plateste. Nu e usor dar iti spun ce ai putea sa faci in schimb. Creeaza un brand sau deschide o afacere cat de mica, avand nisa de desfacere poti sa iti cresti usor brandul sau afacerea.