| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa câștigi bani din Instagram?
Am auzit ca unele companii te plătesc pentru promovari dar ce companii?
Unde le gasesc?
Si cati urmaritori imi trebuie?
Spuneti-mi doar cei care stiu si castiga ceva din Instagram!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tre sa ai cateva zeci de mii de followeri si aia sa te contacteze branduri mici. Ei te contacteaza, nu tu pe ei. Si de obicei nu castigi neaparat bani ci mai degraba produse, depinde si ce te ntelegi cu aia.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Am inteles ca pe la 10.000 de urmaritori deci influencer...Dar eu stiu persoane care au si 150 de mii si nimeni nu ii contacteze chiar daca au cât 15, 20 de mii de like-uri!

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte putin 10.000, 10.000 eventual daca ai fost pe la televiuziuni si esti deja recunoscut de lume dar pur si simplu n-ai followeri.

| laeimbrea a răspuns:

Trebuie să ai mulți urmaritori si multe aprecieri.

Sunt magazine de haine, cofetării s-a.m.d. care te plătesc să pui o poza cu produsul lor iar tu le dai tag, tu având multe aprecieri si urmaritori le faci "publicitate" produselor...

| anonim_4396 explică (pentru laeimbrea):

Păi da dar cum gasesc magazinele alea.Nu vreau sa astept sa ma contacteze iei pentru ca sunt unii care au si cate 150 de mii de urmaritori si nu ii contacteze nimeni!