| Alexskvr a întrebat:

Ajuta feng shui in viata?
Vreau o părere!

Răspuns Câştigător
| citestepenetcom a răspuns:

Da, feng shui funcționează.

În termeni literali, „vânt" (Feng) și „apă" („Shui") alcătuiesc feng shui în chineză. Este arta de a plasa structuri, obiecte, spațiu și viață într-un mod care promovează armonia și echilibrul. Fundamentul feng shui-ului este ideea că forțele invizibile guvernează lumea. Scopul său este de a „debloca" calea, astfel încât forțele să se poată mișca liber și să stabilească echilibrul într-o regiune (sau viață).

În detaliu, Feng Shui este leacul magic pentru tot ceea ce te doare, indiferent dacă ești în căutarea echilibrului și armoniei în casă, birou sau dietă. Dar, în realitate, taoismul, o filozofie chineză care datează din secolul al VI-lea î.Hr., este de unde provine ideea de „chi", energia pe care feng shui-ul încearcă să o echilibreze. Conform filozofiei taoiste, limbajul uman este incapabil să explice în mod adecvat cum am ajuns să fim în acest univers. Chi este o forță în afara tărâmului fizic. Feng shui vă poate ajuta locul de muncă să devină mai armonios, organizat și mai stabil. Fluxul la locul de muncă sau acasă poate fi îmbunătățit cu măsuri simple, cum ar fi amplasarea mobilierului în locația ideală, adăugarea anumitor elemente și utilizarea culorilor adecvate.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fengshui este un concept chinez. Ca să îl aplici este nevoie de mai mult decât o lectură pe net.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca aceste principii sunt interesante, dar daca privim mai realist, poporul roman e total deconectat de mentalitatea care le incorporeaza.Nu poti sa separi obiceiurile de cultura, sa le scoti din context, ca apoi sa te astepti sa functioneze prin ceea ce,, promit'' ele.Pentru un raspuns mai realist, poate ar trebui sa-i intrebi pe straini.

| ReddY25 a răspuns:

Da,mult

Răspuns utilizator avertizat
| OSLOMELBOURNE a răspuns:

O prostie!

| Utilizatoare123 a răspuns:

Gandirea logica ajuta. Atat.

| Nechi444 a răspuns:

Ești gayyyy

| Alexskvr explică (pentru Nechi444):

Ce legătură are răspunsul pe care tu l.Ai postat cu intrebarea pe care am pus.o.
Nu sunt gay!

Răspuns utilizator avertizat