| ahilles a întrebat:

Credeti ca feng shui este adevarat si chiar poate schimba viata?

4 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Eu unul chiar cred in feng shui

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Salut! Practicantii feng shui duc o viata linistita si in armonie, deci da schimba viata!

| vasiledumitru a răspuns:

De schimbat viata da ti-o schimba dar nu in bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obişnuiam să citesc despre asta. Cred în faptul că putem trăi în armonie cu natura, că există o conexiune, o energie (chi), dar e complicat să ţii cont de toate sfaturile, mai ales că se contrazic unele informaţii. Trebuie să ai discernământ în momentul în care te apuci de citit cărţi despre Feng Shui. Mi se pare o idee bună să construieşti sau să amenajezi, de exemplu, o casă, ţinând cont de nişte aspecte de bază. E mai bine să consulţi un expert, dacă ai posibilitatea. Se ţin şi cursuri în unele oraşe, dacă eşti interesat.