| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor marime pantaloni! Buna! As dori sa dau o comanda de pe un site din Anglia de niste haine si incaltaminte...Problema este ca la pantaloni nu stiu ce marime sa aleg, sa nu-mi fie prea mici, deoarece sunt foarte inalt si destul de slab zic eu (1, 95m si 76kg).

M-am masurat de la picior pana la solduri (adica pana unde se poarta pantalonii) iar lungimea este de 110-113 cm. Deci pantalonii ar trebui sa aiba cam aceasta lungime!

Marca pantalonilor este Kappa, daca imi puteti spune marimea care imi trebuie v-as fi recunoscator (marime de genul S, M, L, XL etc)

Si inca o chestie... E legata de bluza de trening...La fel, nu stiu ce marime mi-ar fi buna. Oare marimea,, S" imi va fi buna?

Rog persoanele cu aceasta inaltime sa ma sfatuiasca cu marimile!

Multumesc mult! Ofer funda+raspuns inteligent

P. S:Nu doresc tabele cu marimi fiindca nu inteleg nimic din ele.

1 răspuns:
| pedobear a răspuns:

Tricoul nu o sa iti fie bun S sigur. Si la pantaloni nu sunt cu marimi S M L, ci cu numere. Eu port 33. Dar cel mai simplu e sa te uiti in dulap la hainele care stii ca iti vin bine, si sa vezi ce marimi sunt. LOGIC!