| christos1234 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa fac bani online! Imi puteti da un link ceva?

Răspuns Câştigător
| sEusebiu a răspuns:

La cum arati slabe sanse laughing

Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Www.freelancer.com dar trebuie sa ai ceva experienta altfel slabe sanse

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Intrebarea e, ce stii sa faci pentru bani?

Răspuns utilizator avertizat
| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru alexbm):

Am inteles...
Intre iubitorii de anime persoanele de genul asta se numesc "narutarzi".

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă vrei să faci bani online eu iti recomand să te apuci de videoblog!
Baftă!

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie sa ai un card online (18 ani minim) iar daca nu ai mergi cu un parinte la o banca si zii ca vrei un card online (Visa, MasterCard, etc). Pentru ca sa retragi bani trebuie sa ai un cont unde sa pui bani.
2 Trebuie sa iti faci un cont online (Paypal, Payza, Egopay, etc).
3 Linkurile la urmatoarea postare.

| Mihail2020 a răspuns:

Marea majoritate sunt si romani ca sa stii dar se vorbesti si limba Engleza.
Linkurile:
Aicea poti castiga bani doar sa dai click pe reclame.
http://www.vampirebux.com/? ref=demonul112
http://www.buxbanker.com/? ref=demonul112
http://www.ceobux.com/? ref=demonul112
http://www.sevendollarptc.com/index.php?ref=demonul112
Recomandat primul link.
Aicea castigi bani doar prin youtube,(doar sa dai Like si sa vizionezi un videoclip pe youtube).Se castiga foarte bine in functie cat de bine muncesti pe acest sait.
Trebuie sa faci Coins.(Credite)
http://www.view2.be/? r=123079
Aicea ai si retragerea 200Coins=1.5$
http://www.view2.be/free-youtube-views/

| kiv1990 a răspuns:

Pentru a face ceva bani pe net, trebuie sa muncesti de 15 ori mai mult decit in realitate. Din cite eu cunosc(dar eu cunosc foarte multe ca sunt programist) sunt citeva metode reale de-a face bani pe net:
1) ar fi pietele de valuta de gen forex sau ceva de genul asta.
2) gasesti pe net oferte avantajoase si apoi le vinzi mai scump, daca ai cap aici cistigi mult.
3) cred ca probabil e cel mai real, faci un blog sau un site(acum se gasesc gata facute) apoi ai cresti popularitatea blogului plasind articole interesante
apoi iti faci cont pe google adsence sa puna publicitate pe blogul tau si pentru
fiecare click pe publicitate ai bani
iti faci pentru inceput un blog, apoi al doilea, al treilea si tot asa mai departe. multi au facut avere pe aceasta. daca esti insistent cistigi foarte mult

| kiv1990 a răspuns:

Cit pe ce sa uit
www.000webhotst.com
aiti iti faci singur o pagina net
poti chiar singur sa-i faci interfata

| CartofiorDulce a răspuns:

Cam greu la 14 ani.

| ale28bz a răspuns:

In primul rand am sa iti spun asa.
Ai nevoie de o persoana majora pe numele careia sa iti faci un cont Paypal si apoi un card Visa sau MasterCard Iti recomand Banca Transilvania au comisioane 0.
Poţi face bani pe net dacă:
1 Eşti programator I T
2. Încarci Pe Youtube un clip Viral (cu peste 10.000 vizite pe zi pe care îl monetizezi)
3 Ai un Site cu un trafic foarte mare (cu reclamă Google Adsense şi afiliere)
4 Poţi crea link-uri scurte (Adf.ly LinkBucks etc.) care să fie accesate (la fiecare 1000 de accesări iei 2 E)
5. Poţi să îţi publici ofertele de Job-uri online (fac site pentru suma de... editez poze în Photoshop pentru suma de, fac logo pentru filme. etc.
5 Poţi traduce articole, poţi scrie lucrări, articole, referate pentru bani
6. Cei care spun că câştigă bani mulţi din Click-uri ori mint, ori au 100 de referali de pe urma cărora câştigă singurul mod de a câştiga din click-uri este să ştii foarte bine engleză şi să rezolvi anumite misiuni (poţi câştiga din acestea până la 20 de $ pe lună)
Aruncă o privire pe http://banii-tai-din-click.blogspot.com ai aici mai multe modalităţi de a face bani inclusiv toate site-urile de PTC care plătesc, de asemenea ai informaţi despre Adfly, Google Adsense, şi parteneriatul cu Youtube.

| BiancaMih a răspuns:

Poti castiga usor si constant bani facand ceea ce iti place cu www.pfinance.ro (microjoburi)
Daca ai o pasiune si iti place sa faci ceva anume poti castiga bani cu asta.
1. Iti faci cont gratis
2. Adaugi ceea ce vrei sa faci pentru o anumita suma
3. Foarte important: cat ceri pentru serviciile oferite atat vei primi - Nu se percepe nici un comision pana in Martie!