| qieiqpalz a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa imi caut un loc de munca unde sa castig de la 15 in sus (sunt intr-un oras mai rapus de lume langa alba Iulia) aveti vreo idee? eu ma gandeam la cablaje dar nu cunosc salariu.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Greu sa iti dea careva 15 mil avand in vedere ca nu ai nicio calificare in nimic.

| qieiqpalz explică (pentru suntserios):

Pai sunt la liceu inca ..ma gandeam dupa

| suntserios a răspuns (pentru qieiqpalz):

Sa presupunem ca faci o scoala profesionala, altfel si dupa liceu tot fara o calificare iesi si e aceeasi chestie.

| RoCkKiD a răspuns:

1700 e mult mai ales ca ai 17 ani si nu poti fi angajat decat pe part-time. Poti incerca la fabricile din zona dar nu cred ca exista care sa iti dea 1700 in mana ca incepator la program part-time.

Vezi ce orferte ai in zona si ce ofera fiecare.

| qieiqpalz explică (pentru RoCkKiD):

Pai stiu ca la inceput nu fac mai mult de 10 dar ma gandeac ca dupa vreo 3 luni sa imi de a mai mult ..nu prea am unde la mine in oras doar barman si nu vreau pentru ca sefu intodeauna gaseste niste "lipsuri" si imi scade din salar asa face si cu o prietena buna.

| SantalPorcocale a răspuns (pentru qieiqpalz):

N-ai cum, si nu ti se da mai mult '' dupa vreo 3 luni ''.
Nici n-are rost sa iti faci un viitor in tara asta in primul' rand.

| qieiqpalz explică (pentru SantalPorcocale):

sad naspa eu aici as ramane nu vr sa imi rup spatele la capsuni.

| SantalPorcocale a răspuns (pentru qieiqpalz):

Toti ar fi ramas, daca stii cum zic.

| qieiqpalz explică:

Din pacate da. sper sa se rezolva cu hotii astia ..eu nu stiu bine engleza si de aia nu vreau sa plec in alta tara.dar o fac daca nu am de ales

| qieiqpalz explică:

Lasa ma cu alea vr sa muncesc sa am pensie etc nu cu prostiile voastre

| xutza a răspuns:

Vrei munca putina pe bani multi... salariul minim pe economie nu iti ajunge la 17 ani? ce faci cu banii?

| qieiqpalz explică (pentru xutza):

Eu sunt dispus sa muncesc si nu am zis munca putina eu stau cu mama si vreau sa am si eu banii mei sa mii adun si sa ma mut intr-un apartament pe care il avem noi ...chiar daca nu voi dace asta macar sa am bani.