| benny3006 a întrebat:

Am 19 ani, detin un loc de munca cu contract nedeterminat si salariu 2300 de lei net (in mana).
Detin 3 luni de munca neintrerupte la actualul loc de munca, vechimea in munca sunt aceste 3 luni cu salariu integral incasat.
Pot aplica undeva pentru un credit de 15000 de lei pe o perioada de 36 de luni? Daca da, unde?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca la bancile din orasul tau si vezi unde DAE (Dobanda anuala efectiva) este mai mica. Nu te duce nici daca mori de foame la IFN-uri (intreprinderi financiare nonbancare). Exemplu: Ferratum, Cetelem, TBI, Provident etc.
Daca spuneai ce banci ai in localitatea poate te ajutam mai mult. Uite bancile cu DAE mai mic: http://www.bankingnews.ro/banci-credite-de-nevoi-personale-dobanzi.html

| benny3006 explică:

Sunt din Sibiu. La un moment dat voiam sa merg la cetelem. Doar acolo stiu ca acorda la 19 ani si cu 3 luni vechime in munca