| emilia_3846 a întrebat:

Am avut de platit la avon 3mil si ceva.am renuntat la a mai fii reprezentant avon am fost plecata in afara si am uitat complet de factura sa platesc ultima comanda.si acum imi trimit citatii etc etc. vreau sa imi ziceti si mie ce se intampla dk nu platesc.care ati fost in locul meu si nu ati platit s-a intamplat ceva? adica v-a dat in judecata sau altele.va rog raspuns urgent.plsss

Răspuns Câştigător
| Ana_6561 a răspuns:

Pai singura chestie care o sa te afecteze in ultimu hal ii ca o sa fi in baza de date la toate bancile ca rau platnic, deci sa iti iei adio de la imprumuturi bancarehee hee

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu platesti suma respectiva poti fi actionata in judecata si o sa platesti mai mult, respectiv iti pot cere dobanda legala(ori penalitatile prevazute in contract), cheltuielile de judecata si eventual cele de executare, asa ca o sa ajungi sa platesti cca dublul sumei respective sau chiar mai mult. Sfatul meu, de jurist, este sa achiti cat mai repede suma respectiva.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu platesti firma te da in judecata, vei plati in afara de factura penalizarile mentionate in contract care vor creste in fiecare zi si cheltuielile de judecata care vor costa mai mult decat factura.Incearca sa platesti macar cate un milion pe luna sa vada ca exista bunavointa poate scapi mai usor.Succes!

| Ana_6561 a răspuns:

Da poti plati si pe rand, nu conteaza, numa sa vada ca platesti si oricum penalitati ai 15lei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa platesti ca te exaspereaza cu citatii

| Dee0tzaA a răspuns:

Si eu am facut la fel ca tine si nu am vrut sa mai platesc, dar apoi mi-a venit o alta citatie cum ca aceea va fi ultima, si daca nu platesc voi primi o foaie cu data in care trebuie sa merg la tribunal.Comanda era de 6 milioane. M-am speriat si m-am dus imediat si am platit.Si am avut si o cearta groaznica de la mama pentru ca ea a trebuit sa imi dea banii. Sfatul meu du-te si plateste!winking

| ghetuvictorita a răspuns:

Eu sunt lider oriflame si caut fete care sa fie reprezentanti, de fapt mie imi place mai mult sa spun ca , caut fete care sa isi faca card de fidelitate prin care pot cumpara produse oriflame cu reducere intre 23 si 40%, mai ales ca se dau niste cadouri pentru noii inscrisi. Nr meu este 0761342716 sau mess serbanvictorita@yahoo.com my.oriflame.ro/viky , calalog curent, urmator jos in dreapta.

| Nuia a răspuns:

Cel mai bine e sa platesti. sau poti sa le spui ca nu ai primit produsele ( in instanta devil )

| emilia_3846 explică:

Sau pot achita cate putin adica 5o de lei pe saptamana sau ceva de genu?

| emilia_3846 explică:

Pot achita cate putin? adica azi sa dau 10 lei maine 5 lei si asa mai departe pana achit toata suma?