| Br3tanicu a întrebat:

Am avut o rata la telefon timp de 18 luni, adica 18 rate si luna asta am achitat ultima rata si cand am fost la Altex mi-au spus ca am restante si ca nu se poate inchide contractul. Eu data maxima de achitare a ratei am stabilit-o pe 20 a lunii si mereu am achitat pana in 20 maxim, ce e de facut?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Altex si demonstrezi ca ai platit toate ratele, banuiesc ca ai dovada ca ai platit.
Daca ai luat imprumut de la banca te duci acolo si demonstrezi ca ai platit.

| Elyiela a răspuns:

Mai bine nu luai in rate, asta le zic mereu celor care vor sa cumpere ceva in rate, ca uite cum apar probleme de genul, profita de tine si tu nu iti dai seama. Data viitoare daca vrei sa iti iei ceva, iti recomand calduros sa platesti pe loc si sa nu te mai stresezi cu rate. Ma gandesc la cei cu rate la banca care platesc cate 10 mil pe luna cat de chinuti sunt... Sa nu faci asa ceva vreodata

| serban57 a răspuns:

Am pătit si eu asa. Dar am avut fiecare chitanta, cu data la care a fost facuta plata, si le-am dat peste nas. Daca ai toate chitantele, asează-le in ordine si du-te la ei si arata-le.