| Xz11zX a întrebat:

Salutare! Am o intrebare: daca am facut un credit ipotecar, iar data scadentei ratei e de 12 ale lunii in curs, ce patesc daca platesc rata pe 13, doar o data?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea sa nu patesti nimic sau sa-ti retina o foarte mica suma drept penalitate de intarziere pe o zi, depinde de banca.

regis
| regis a răspuns:

Absolut nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Comision pe fiecare zi de întîrzîiere si nu o sa iti convina sa platesti penalizare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta sigur scrie in contractul tau de credit. Probabil o mica penalizare. Grav e cand intarzai ceva zile ca atunci ajungi sa fii inscris ca rau platnic in biroul de credite.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic deosebit.

| Holiday a răspuns:

Nu patesti nimic.