| sergiu9292 a întrebat:

Am bancnote de 20 000 de dinari vechi din 1987! imi poate spune cineva ce valoare au, sau unde pot sa ii schimb in lei usd euro! multumesc

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Dinari sarbesti?

| Voledar a răspuns:

Sa ii schimbi in bani valabili in ziua de azi nu ai sanse...banii se schimba in monede/bagnote valabile doar la schimbarea monedei nationale, deci cam prin anii 90 ai fi avut o sansa.Acu ce iti ramane de facut e sa ii vinzi la un colectionar de bani vechi...dar avand in vedere ca nu au o vechime prea mare sa nu te astepti sa iei mai mult de 10-15 lei pe ei happy imi pare rau pentru tine daca te asteptai sa te imbogatesti

| goldjohn1969 a răspuns:

Depinde de starea in care este bancnota.
intre 3-6 lei.de la colectionari care nu au asa ceva.
Se gasesc bancnote necirculate, de 20000/1987 la vanzatori