| Cristi01Andrei a întrebat:

Am bani in contul de paysafe si nu stiu cum sa pot sa cumpar jocuri accesand suma de bani din cont! Repet: my paysafecard!
Cum pot sa scot banii din my paysafecard sau sa fac cumparaturi pe baza contului?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pe Steam, Origin, Epic si Uplay, (si probabil in alte locuri si magazine online), in etapa corespunzatoare platii,
ALEGI "Paysafecard" in acea casuta, in locul cardului de credit sau optiunii "prin Paypal"...
Apoi iti cere sa introduci parola contului, si va aparea un buton sa validezi plata (transferul).

Asta e tot.

| programator010experimentat a răspuns:

Fa-ti un cont de google, acceseaza google pay de pe contul ala si creeaza un profil de plati din Germania. Completezi datele necesare, apoi dati pe Salvati, apoi repede dai Inapoi. Si asa ai paysafe-ul bagat.
De scos banii, trebuie sa dai detaliile contului bancar si PIN-ul, document de identitate cu poza (buletin), si o dovada a domiciliului (faci poza la o factura)
aici ai linkul de cerere al retragerii soldului mypaysafe https://customer.cc.at.paysafecard.com/customerrefund/start.xhtml