| Doryyiina a întrebat:

Am card Raiffeisen de debit.si vreau sa-mi scot nise bani de pe el. Ce trebuie sa fac la bancomat? Ce butoane apăs?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E un buton alcolo cu semnul internațional pentru fraieri. Apasa-l pe ăla!

| NGheorghe a răspuns:

Probabil ca prima data îți cere pin-ul si trebuie sa folosești tastatura numerica si apoi pe OK Apoi îți da un meniu unde alegi tu "extragere numerar" apoi trebuie sa introduci cantitatea... dacă ecranul este tactil atunci atingi pe ecran. Întotdeauna după ce alegi ceva trebuie sa faci ce ți se cere pe ecran.

| Tescovschi_Mihai_1977 a răspuns:

Introduceți cardul in bancomat astepti identificarea cardului introdu codul pin apoi suma pe care doriti sa o scoateti enter si ridici banii si cardul si chitanta