| neamtzzu a întrebat:

Am ceva bani puși deoparte si ma tot bate gândul sa imi iau un cap tractor si o remorca, problema e, ce faci cu el? Merge treaba cu bursa transporturilor la noi? Acum lucrez la o firma de curierat si am auzit ca in Germania te poti asocia la diferite firme, dar ma tot gândesc, cu motorina ce faci cat iti da, as vrea niște păreri!

2 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Pai in functie de cursa primesti bani deci daca te misti repede da ai sanse si daca iti faci un renume bun poti sa te angajezi. Insa poate fi sezonial deci depinde si ce remorca iei.

| D4vid a răspuns:

Pe langa cap si remorca mai ai nevoie de bani de motorina pentru ca multe firme nu platesc transportul decat la 30 de zile sau mai mult apoi daca mai primesti si o teapa nu iti convine.Firmele mari de transport te mananca pentru ca tu ai doar un tir.Au mai incercat si altii asta si nu a mers.Dar tu sa nu te simti descurajat, poate ai o strategie cu ajutorul careia te vei descurca foarte bine.