| mariusbalagan a întrebat:

Am cont pe superbet pe buletinul lui tata si am castigat 100 de lei, daca ii retrag imi vine ceva acasa? O foaie de la anaf sau ceva ca asa am auzit si nu stiu daca e adevarat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa-i retragi tu, daca contul nu este al tau, fiindca esti minor si este ilegal ce ai facut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Având în vedere că se impozitează castigurile din jocurile de noroc undeva in niste documente pe cnp tatălui tău va apărea acesta plata care se face la sursa adică de cei de la Superbet. Nu cred că se trimite nimic acasă totuși.

| Eireann a răspuns:

Ce treaba are ANAF-ul cu asta?

| suntserios a răspuns (pentru Eireann):

Are, pentru că se impozitează castigurile din jocurile de noroc.

| Eireann a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiam ca se impoziteaza si sume atat de mici. Acum inteleg, multumesc.