| unsimplubaiat123 a întrebat:

Salut! Daca vreau sa retrag 1000 de lei de pe Superbet pe card bancar trebuie sa declar ceva la anaf? Ati mai retras castiguri din pariuri? V-a zis cineva ceva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Firma de pariuri este obligata sa retina impozitul pe castigurile tale si sa le vireze la bugetul de stat, se numeste retinere la sursa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii din pariuri se impozitează la sursa așa că nu trebuie sa declari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind ai cîstigat tu banii ăstia la pariuri? Noaptea in somn.

Răspuns utilizator avertizat
| unsimplubaiat123 explică (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Multumesc de raspuns, chiar daca a fost putin agresiv laughing