| ssssergiu a întrebat:

Am de inregistrat o foaie de varsamant, unde ar trebui sa fie numarul acesteia? Ma refer la numarul documentului pentru al inregistra in registrul de casa. Daca ma puteti ajuta va multumesc foarte mult!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La foaia de varsamant, ca si la ordinul de plata, trebuia tu sa-i dai numar (daca tu ai depus banii), numarul se inscrie chiar pe randul de sus. Cine depune banii acela trebuie sa-i dea numar.
Daca nu are numar poti sa-i dai tu unul, in ordinea OP si FV sau din registrul de intrare-iesire. Numai bine!