| Mikutza98 a întrebat:

Deci eu stau cu o matusa si ea e o adevarata scorpie. Se pare ca ea imi inregistreaza apelurile de pe telefon. Am gasit in telefonul ei o poza, era o foaie si pe acea foaie era numarul meu de telefon si mai jos o parola, niste cifre. Citeodata cind vorbesc la telefon imi aud vocea mea. Voi credeti ca e inregistrat? Si daca da ce sa fac? Dar daca o sa schimb numarul de telefon tot o sa inregistreze? Si inca ceva. Daca schimb numarul de telefon tot il va inregistra? Ea lucreaza la un partid politic. Are statut destul de bun si telefonul ei e ascultat de sefii de la lucru.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumpara un telefon ieftin, si o cartela prepay, de care sa nu stie ea. Nu are cum sa asculte un telefon de care nu are habar.

| Mikutza98 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Deci al meu e ascultat, da?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mikutza98):

Nu stiu, dar posibil.
Multa lume se teme ca are telefonul ascultat, am auzit si eu angajati carora li s-au cerut numerele de telefon din familie si banuiesc ca le asculta... O parte din temeri ar putea fi SF, totusi. Chestiile astea nu sunt chiar la indemana oricui.
Daca ai smartphone insa, ar fi posibila o aplicatie care sa inregistreze convorbirile si sa copie mesajele.

| K0sti a răspuns:

laughing Matusa lucreaza la SRI?

Răspuns utilizator avertizat