| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut 18 ani în ianuarie 2018 si sunt încă elev, clasa a xii-a. Am făcut cerere de alocatie abia prin septembrie, deci întrebarea e: primesc banii din urma de la majorat încoace sau primesc pe lunile în care aștept sa-mi fie aprobată cererea? Si din ce luna ar trebui sa primesc iar alocația?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alocatia o vei primi din luna in care nu ai mai primit-o pana in luna curenta. Si vei mai primi alocatia lunara pana la finalul clasei a XII-a.

1 răspuns:
| j1NNNx a răspuns:

Poti sa faci si dupa 3 luni, o sa primesti din urma. se primeste alocatie pana la sfarsitul clasei a XII-a