| Absolvent a întrebat:

Am fost la un interviu pentru angajare, in principiu am fost acceptat...acum a zis ca o sa ma sune peste o zi doua sa merg sa fac analizele. Cand am ajuns acasa m-am gandit mai bine si nu prea imi mai convine (deoarece se lucreaza si sambata si duminica si acele ore se platesc ca o zi normala si cica se va da libere in cursul saptamanii pentru wekendul lucrat) acum ce sa fac sa ii sun sa le zic ca numai sunt de acord cu oferta lor sau sa nu le mai raspund la telefon cand ma va suna?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cand te suna o sa le spui ca nu te mai intereseaza slujba dar te-ai gandit ce o sa faci, daca nu lucrezi?

| SunShine a răspuns:

Le raspunzi ca nu poti sa nu o faci, o sa zica ca esti neserios, iar atunci cand raspunzi le spui ca nu mai esti intresar, te-ai razgandit, sau le spui adevarul ca nu esti de acord cu programul de lucru.

| SunShine a răspuns:

Le raspunzi ca nu poti sa nu o faci, o sa zica ca esti neserios, iar atunci cand raspunzi le spui ca nu mai esti intresat, te-ai razgandit, sau le spui adevarul ca nu esti de acord cu programul de lucru, de obicei adevarul e cel mai bun happy.

| Alexia26 a răspuns:

Le spui direct, ca nu esti de acord cu programul, iar cateva modificari din partea lor, te-ar face sa te razgandesti.

| Nightmare_2673 a răspuns:

Poti sa nu raspunzi la telefon sau poti sa le spui, atunci cand te suna, ca nu te mai intereseaza.