| gogu220 a întrebat:

Am lucrat la o firma cateva luni, cum pot sa aflu daca acea firma mi-a facut carte de munca?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu stii daca s-a incheiat contractul individual de munca, deoarece ai primit un exemplar.
Poti verifica daca firma a inregistrat contractul depunand o cerere in acest sens la ITM din judetul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur nu ti a facut carte de munca pentru ca nu se mai face de prin 2012 carte de munca. Totul e bazat pe contracte si evidenta electronica la ITM

| gogu220 explică (pentru suntserios):

Scuze pentru exprimare. Cum pot sa aflu din evidenta ITM dacă mi-a plătit toate cele ce trebuiau plătite.