| georgianna a întrebat:

Am nevoie de ajutorul unei persoane avizate.Ma intereseaza cum se calculeaza retinerile salariale pentru persoanele care au contract de colaborare(deci nu are carte de munca)Mai exact pentru o firma care are obiect de activitate productie vin pe perioada recoltatului strugurilor sa presupunem ca are 20 de persoane care fac aceasta treaba.Cum ii incadreaza legal(contract colaborare, contract perioada determinata?) si care sunt contributiile angajatului si angajatorului(CAS, CASS, FS?)in aceasta situatie.Multumesc mult.Raspunsului salavator fundita si rcunostinta vesnica!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului Muncii incadrarea legala a unor sezonieri se poate face in doua moduri:
-contract de munca pe durata determinata - art. 80 si urm.CM;
-prin agent de munca temporara - art. 87 si urm.CM.
In ambele cazuri se platesc aceleasi contributii de catre angajator si salariat ca in cazul celui incadrat in munca cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata.

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pentru munca sezoniera cum e in acest caz se face un contract pe o perioada determinata sau un contract de munca temporara (acesta se face prin intermendiul unui agent de munca temporara).

Sau de asemenea angajatorul poate face si un contract de colaborare.

Angajatorul trebuie sa plateasca contrbiutiile la stat pentru angajat (pentru CAS, pentru fondul de pensii, pentru asigurarile de somaj, si mai sunt cateva).

Oricum aceste dari la stat se plateasc nu mai in cayul unui contract de munca *(cum este cel pe perioada determinata sau contractl de munca temporar ). In cazul contractului de colaborare nu se face carte de munca si nu se platesc contrbutii la stat. Din punct de vedere juridic este legal si contractul de colaborare nu numai celelalte doua.