| CaataaLin a întrebat:

AM NEVOIE DE O IDEE DE NUME PENTRU FIRMA! Am o intrebare mai banala dar pentru inceput o descriere, vreau sa infiintez o firma cu domeniul de activitate prestari servicii transport, avand un buldoexcavator si o autobasculanta 8x4, as dori sa infiintez un srl, ma puteti ajuta cu propuneri de nume? orice si cuvinte cu nonsens, orice doar sa sune bine!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Potrivit legislatiei in vigoare esti obligat ca numele firmei sa fie compus din cel putin 3 cuvinte.
Exemplu: SC Macro Transport "Judetul tau" srl (Folosesti "macro" pentru ca este vorba de utilage grele. As folosi "micro" daca era autoturism sau autoutilitara).
Sau si mai simplu: SC Prestari Servicii Transport srl.

Imi dai funda numai daca ai pus unul din numele de mai sus. Daca nu, sa nu imi dai funda. happy

2 răspunsuri:
| Mt34 a răspuns:

Trafique

| CristianMarian1123 a răspuns:

Poti pune si dupa numele tau gen Catalin srl sau un nume de famile. o localitate de unde esti