| Narcis2007 a întrebat:

Vreau sa imi infiintez o firma care va avea ca si activitate dezvoltarea de soft. Imi puteti spune ce pasi trebuie sa urmez, cat m-ar costa si la ce responsabilitati as avea dupa ce o infiintez, la ce ar trebui sa fiu atent?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau, pentru rezervarea denumirii firmei. Acolo afli tot ce este necesar pentru infiintare si functionare si cat costa, inclusiv iti pot face actul constitutiv.
Daca indeplinesti conditiile prevazute in OUG 6/2011 poti infiinta o firma de tip SRL-D.

| silviarock24 a răspuns:

Ar trebui sa fii atent sa nu-ti neglijezi iubita laughing