| 1Q a întrebat:

Am o firma de contabilitate deschisa acum mai multi ani, am avut cativa clienti insa de cativa ani nu m-am mai ocupat de ea si acum as vrea sa ma ocup serios de ea, sa am multi clienti. Cum as putea sa atrag mai multi clienti aici in Bucuresti ca acum aici stau, cum as putea sa o promovez sa ii fac publicitate, va rog spuenti-mi.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai aduni referinte de la firmele pentru care ai lucrat.
Pasul urmator faci carti de vizita si flayer-e pe care sa le ai sa distribui in medii posibil potentiali clienti.
Poti da anunturi in ziare sau pe pagini de publicitate etc.
Trebuie sa-ti lucreze doar fantezia si pune in aplicare cele invatate la facultate. happy

| 1Q explică (pentru Bula):

Pai si unde sunt mediile in care sa gasesc potetntiali clienti pentru contabilitate?

| Bula a răspuns (pentru 1Q):

La Registrul Comertului (firmele incepatoare), la Finante (multe firme au probleme la care le trebuie un contabil bun), asociatii de proprietari, ONG-uri etc. etc.

| Donsavas a răspuns:

Pui anunț pe olx.