| melye77 a întrebat:

Am o firma de transport dar sunt unic asociat si administrator. Sunt obligat sa angajez un coordonator de transport? Platesc 16% impozit

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Nu ai obligatia sa ai angajati, daca erai microintreprindere, cu 3% impozit pe venit atunci erai obligat sa ai minim un salariat. daca vrei sa ai asigurare de sanatate si contributie la pensie iti poti face un contract de munca din cel minim, cu 2 ore de lucru pe zi