| Eℓℓa a întrebat:

Am o interprindere individuala cu obiect de activitate cultivarea legumelor si a pepenilor pentru care am beneficiat de ajutor nerambursabil de 1500 euro/an.Conform codului fiscal art 42, veniturile din agricultura nu se impoziteaza. Cei de la fisc nu mi-au precizat concret daca aceasta activitate este impozabila sau nu si nu stiu cum sa procerdez.De un sfat am nevoie.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| PetreConstanta a răspuns:

O adresa catre fisc prin care doriti sa vi se precizeze ce doriti dvs In 2 exemplare Una pleaca la ei si una la dvs Trimite-ti cu posta Scrisoare cu valoare declarata si confirmare de primire Cd revine Confirmarea o atasati la exemplarul al 2 lea din casa Asteptati 20 zile dupa care alta adresa prin care mentionati ca nu ati primit raspunsul si tot asa pana vine un raspuns de la ei Niciodata nu va duceti la Registratura si sa aveti un raspuns verbal Dar NICIODATA Ce este scris =ramane scris= Doamne ajuta