| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legata de veniturile obtinute din reclamele de pe Youtube. Daca vreau sa le declar la ANAF... trebuie sa depun declaratia 201 (pentru venituri din strainatate) anul viitor pentru ce am incasat in 2019? Daca da, in ce perioada? N-as vrea sa-mi deschid un PFA sau SRL pentru ca e vorba de cateva sute de euro, iar eu nu mai am de gand sa continui cu Youtube-ul, deci nu voi mai incasa alti bani. N-am avut niciodata de-a face cu ANAF-ul (abia am terminat liceul) si chiar nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Declarația 201 în ianuarie viitor.

1 răspuns:
| Ada111 a răspuns:

Si EU fac freelance online, cum ai rezolvat0? Te a intrebat anaf de sanatate?