| paulpaul25 a întrebat:

Am o problema, cu un cont PayPal. M-am inregistrat, cu nume, adresta etc. Am adaugat un card ( Visa ). Iar cand trebuie sa mi-l verifice, adica sa faca acea operatiune de extragere si returnare a sumei de 1.50 euro, primesc o eroare. Cum ca serviciul PayPal, nu ar fi disponibil deocamdata. Aceasta eroare o primesc de o saptamana, deci probabil problema nu e de la ei. As avea nevoie de putin ajutor, ceva sfaturi! Multumesc, ofer funda primului raspuns care ma ajuta sa-mi rezolv problema!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Cand faci un cont online gen Paypal trebuie sa ai asa:
-Adresele completate correct
-Card Visa
-Sa ai in cont minim 10-15 dolari (Paypal cere doar 5-10$).
O sa intrebi de ce trebuie sa ai acei bani in cont: ca sa vada daca contul chiar iti apartine si daca merge tranzactia si iti ea 5-10 dolari dar ti da inapoi.Un fel de test pe cardul tau sa stie ca merge acel card Visa pe care il ai.
Ca sa nu fie probleme cu Paypal adica ai cont si vei sa retragi bani din paypal pe card sa nu apara nicio problema de asta.
Oricum iti va cere dupa aceea confirmarea email si ca contul este verificat.

Mult Succes!