| AlexSsssA a întrebat:

Salut TPU, dau funda!
Am o problemă cu PayPal…am contul de prin Octombrie inclusiv cardul BCR adăugat. Ideea este ca trebuie sa primesc o suma de bani de la cineva si aparent aseara cand am primit o parte din ea (100€) banii au fost reținuți de PayPal. Cum pot face ca cei de la PayPal sa nu-mi mai rețină banii pe care ii primesc? Țin sa menționez că este prima tranzacție de pe cont. Exista vreo soluție ca să rezolv problema asta într-un timp scurt? 1-2 zile maxim si apoi să îi transfer pe card?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypal iti retine doar comisionul de procesare, dar tu esti acela care intri in contul Paypal si ceri sa se faca transferul catre contul tau personal, daca contul tau a fost deja verificat de Paypal si ti-au spus ca esti eligibil si ai contul valid.

Mi se pare ca tu nu ai avut inca contul verfiicat d ePaypal si nici nu ai introdus codul de 4 cifre, trimis de ei in extrasuld e cont... asdar verificarea nu este completa si ca atare nu poti sa soti banii din paypal prin contul tau bancar, pana procesul de dubla verificare a Paypalului, nu este complet si terminat, anunatandu-te oficial ca ai cont valid si ca poti s afaci opeartiuni prin Paypal.

| anonimg a răspuns:

Contactează PayPal și spune-le problema ta.
Pe viitor folosește Revolut.

| AlexSsssA explică (pentru anonimg):

Salut! Am adăugat cardul Revolut doar că mesajul " Plățile viitoare pot fi reținute pentru o perioadă de până la 21 de zile" de sub soldul contului încă nu a dispărut. Am încercat să iau legătura cu cei de pe chat suport doar ca nu este nimeni momentan, încerc mâine să le trimit un mail sa vad ce rezolv…ideea ar fi ca am nevoie de bani cat mai rapid si ma gândesc ca daca il pun pe baiat sa-mi faca transfer, îi vor bloca si pe ăia