| DeS3 a întrebat:

cat de curand am facut 2 abonamente Iphone 39, am luat 2 telefoane Iphone 4s ambele cu 3200Ron acum m-am trezit cu o factura de la 74 Euro la 614Ron te cam trage in teapa astia cu toate ca am platit 3200Ron mai imi vine si 614 lunar.

Intrebarea este: Nu mai vreau sa platesc nici un abonament din cate stiu te trimite in judecata, nici o problema singurul lucru care ma framanta este: ce imi poate face?

1: Bunuri pe numele meu nu am.
2:Abonamentul e facut pe baza de buletin si card de debit BCR

Imi poate lua ceva bunuri? sau nu? cel mai rau ma sperie sa nu ma puna la munca in folosul comunitati sau Doamne fereste sa-mi dea vreo 3-6 luni de puscarie.

Nu mai am de gand deloc sa platesc.

6 răspunsuri:
| strazi1 a răspuns:

NU cummva sa te manance sa nu mai platesti! Iti vor pune propire pe salariu, dar nu acum ci peste vreo 2-3-4 ani sa manance ei mai mult, crede-ma, nuscapi,,,,, si daca nu platesti chiar daca nu ai de munca, faci vreo 6luni de parnaie -------acest gen de neplata se numeste inselaciune, dar mai degraba poti consulta un avocat cu 50 ron si te vei convinge singur, imi pare rau de tine sad te-ai pacalit singur.

| Bishop a răspuns:

Nu inteleg de ce te mira asta. Iphonul are abonament special, care e ridicat. Ti'ai facut'o cu mana ta, atunci cand ai facut contractul, trebuia sa fii vazut asta, nu stiu ce sa-ti spun, dar e vina ta, mi se pare chiar penibil acum sa zici ca nu mai vrei sa platesti abonamentul.

| DeS3 explică (pentru Bishop):

O fi vina mea, da si al lor abonamentul e fix 39 Euro per telefon si prima factura ma trezesc cu 614ron e chiar aiurea abonamentul e fix alt prieten sia luat la fel ca mine acelasi abonament si i-a venit 948ron.

| Bishop a răspuns (pentru DeS3):

Pai si ai facut cost, sau ai folosit roamingul? ca nu imi explic, adica mergi la ei la sediu si cere explicatii.

| DeS3 explică (pentru Bishop):

Nici un minut nu am vorbit dupa cartele pentru ca aveam credit pe cartela fara abonament.

Ma intereseaza mai mult ce as pati in caz ca nu rezolv nimic cu abonamentul prea mare.

| notatrol a răspuns:

Sfat: NU scapa sapunu.