| Basag_Alex_1990 a întrebat:

Am si eu o intrebare!
La ce varsta imi pot face un card de credit/debit, avand in vedere ca vreau sa primesc alocatia pe el si sa primesc bani/sa cheltui bani pe intrenet

P.S. am 13 ani

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti face numai de la 14 ani, dupa ce ai cartea de identitate. Vei merge la banca si cu un parinte.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardul de debit cu acordul parintilor dupa 14 ani cand ai sa ai carte de identitate.

Cardul de credit cand o sa fii major si ai sa ai un venit legal si constant.