| Dănuuuuu a întrebat:

Vreau sa imi fac un card in care sa mi se depuna alocatia. Avand in vedere ca mai sunt cateva luni pana la terminarea liceului, dupa il pot folosi ca pe un card normal? Si chiar si in timpul acesta, pot adauga si eu sau pot primi atat din tara cat si din afara bani? Si cam cat dureaza pana il primesc?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu trebuie sa ai cardul deja facut, sa stii iban, banca unde este facut si numele. Ii ceri secretariatului o foaie pentru a trece alocatia intr-un cont bancar, asta este, treci toate datele complete acolo, si o dai dansei.

| AndreiAKA a răspuns:

Tot ce pot sa-ți spun este: da, desigur poți sa-l folosești ca pe un card normal. Poți sa-ți depui alocația pe card. Adică poți sa faci în așa fel sa-ți trimită alocația direct pe card și nu prin posta. Doar ca nu știu în cât timp ti-l vei primi