| litere123 a întrebat:

Am terminat liceul Pedagogic (specializare învățătoare-educatoare). Dacă doresc ca pe timpul facultății să lucrez în acest domeniu, deși primesc pensie de întreținere, este ceva în neregulă? Credeți că pensia de întreținere mi-ar fi oprită? Dar dacă aș opta pentru o grădiniță privată?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-are nimic una cu alta (până la o nouă hotărâre judecătorească) și in nici un caz NU dai nimic inapoi!

succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți ambele fără să calci legea. Dacă te prinde, te obligă să o dai înapoi.

| aneliram a răspuns:

Ori renunti la pensie si te angajezi, ori nu te angajezi si primesti pensie. Daca lucrezi fara contract, atunci poti. Asa stiu.