| maria_9179 a întrebat:

Cat pot castiga ca educatoare la o gradinita privata daca sm absolvit liceul pedagogic si sunt studenta la facultatea de Stiinte Ale Educatiei? dar ca educatoare la stat? va multumesc!

3 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

La o gradinita de stat nu stiu, dar am citit undeva ca la stat variaza intre 1300-2500 lei $. $

http://www.romanialibera.ro/......50362.html

| Marylol a răspuns:

Daaa 1300-2500 lei da gastigi daca iti dai toate gradele si sa ai un teAnc mare de harti da asa poti castiga 2500 lei eu iti spun ca mama mea este invatatoare si si-a dat toate gradele si are teancuri de harti si nu castiga 2500 lei iar prietena ei educatoare castiga cat ea la stat ma refer eu are aproape 20 ani in invatamant castiga aproximativ 1600 lei pe luna cateodata si mai putin dar daca te duci la privat pretentiile o sa creasa si o sa te plateasaca mult mai mult sper ca te-am ajutat

| Danciu821 a răspuns:

Variaza intre 1300-2500 lei

| maria_9179 explică (pentru Danciu821):

Chiar daca nu am experienta? bine, experienta prin cei 4 ani de practica dar ca tituara, nu.