| cookieblueeyes a întrebat:

Am un abonament neplatit la cosmote din august de anul trecut. problema se pune in felul urmator. in ianuarie 2013 am facut un abonament la cosmote in valuare de 65 ron pe 24 de luni, cel de la germanos mi-a zis ca dupa 8 luni de cand am semnat contractul il pot micsora de la 65 ron la 30 ron. in august, adica dupa fix 8 luni am fost la cosmote sa cer micsorarea abonamentului, tipa de acolo razandu-mi in fata ca nu e posibil, am zis ok, am sunat la cosmote la relatii clienti sa cer micsorarea abonamentului, la fel aceeasi problema ca nu il pot micsora...i-am explicat ca la germanos asa m-i sa zis si au spus ca poate colegul lor a facut asta ca sa ma faca pe mine sa imi fac abonamentul la ei(poate au comisioane ceva, nu stiu eu). am ales de atunci sa nu il mai achit pentru ca nu imi permiteam cu un salariu de 800 ron sa le dau lor cate 65 ron pe luna in loc de 30 cat mi se promisese...pe 24 decembrie la ora 19.00 seara sa primesc un telefon de la cycle european ca le datorez suma de 480 ron, le-am rasp frumos ca nu am bani si nu imi permit ca au fost niste neintelegeri, iar pe 2-3 februarie 2014 am sunat la cosmote si am facut reclamatie catre punctul germanos unde mi-am facut abonamentul. cei de la recuperari ma tot suna sa le dau banii, le-am explicat ca eu pana nu primesc raspuns la reclamatie nu voi da nici un ban nimanui. acum 2 zile m-au sunat si mi-au spus ca daca nu le trimit banii in ziua respectiva o sa suport consecinte grave. spuneti-mi va rog ce e de facut? eu raspunsul la reclamatie il aflu abia la inceputul lui martie(nu stiu oricum daca se rezolva ceva cu reclamatia). mentionez ca nu am primit decat vreo 4 telefoane de la cycle european si nici decat un singur plic in care imi zice sa le duc banii. atat! Ce e de facut in aceasta situatie? ma gandesc sa fac reclamatie la opc, la protectia consumatorului si la autoritatea nationala de telecomunicatii asta daca nu se rezolva nimic cu reclamatia

1 răspuns:
| cookieblueeyes explică:

In valoare* scuze