| Hieicosmin a întrebat:

Abonamentul cosmote experience se poate micsora dupa 8 luni? fundahappy

7 răspunsuri:
| BrownyBrown55 a răspuns:

Nup, nu se poate, cum e stabilit asa ramane, fundita?

| Naoa a răspuns:

Orice abonament se poate micsora dupa cel putin 9 luni.

| Naoa a răspuns:

Nu este adevarat. Eu mi-am micsorat abonamentul dupa 9 luni. Puteti sa intrebati la Cosmote. Inainte sa raspundeti, documentati-va.

| Naoa a răspuns:

Nu este adevarat. Atat eu, cat si parintii mei, ne-am micsorat abonamentul dupa 9 luni. Puteti sa intrebati la orice sediu Cosmote. Inainte sa raspunde-ti, documentati-va, sincer.

| Terry87 a răspuns:

Salut. Nu se pate micsora decat dupa ce se termina contractul. Daca l'ai facut pe un an, doar dupa un an il poti micsora, daca l'ai facut pe doi ani, la fel...il micsorezi dupa 2 ani. In cazul in care vrei sa il maresti, poti sa o faci dupa 2 luni...normal, sa fie in avantajul lor happy sper ca ti'am fost de folos. Bafta!

| Mada_9957 a răspuns:

Eu am facut un abonament anul trect pe 2 ani.nu stiu ce tip de abonament am.e undeva la 50 de lei pe luna.mi au spus ca dupa 8 luni pot micsora abonamentul pana la minim 5 euro pe luna, ceea ce e foarte bine.doar ca ai grija. daca nu esti la zi cu plata abonamentului nu poti sa micsorezi nimic.schimbarea abonamentului se face sunanand la nu stiu ce numar si vb acolo cu un reprezentant, la magazinele cosmote iti dau doar numarul unde sa suni.eu am luat teapa cu micsorarea pentru ca sunasem si nu eram la zi cu plata abonamentului si am vb cu ala la tel si mi a spus ca gata din luna urmatoare am ab de 5 euro si eu am stat linistita si cand ma duc sa platesc bombalaughing, si am incercat sa le explic la magazin ca persoana de la telefon ma asigurat ca am abonamentul e mai mic si fac aia de la magazin"da dar nu erati la zi cu plata abonamentului' si m am enervat ca ala de la telefon putea sa imi zica asta dar nu a zis! si mi am bagat picioarele si acu sunt cu vreo 4 luni in urma:-J

| medeeat a răspuns:

Eu am avut abonament facut in august 2009 si dupa 8 luni l-am putut micsora de la 12 euro la 6, dar de curand am facut un altul si mi-au zis cei de la germanos ca doar dupa 24 de luni perioada contractuala se poate micsora. Si eu sper ca se poate ca abonamentu-i destul de mare.bafta!