| anonim_4396 a întrebat:

Am un card opt si nu imi gasesc codul iban pe hartiile alea ce le-a primit ce sa fac
?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Card "opt"? Desi am vazut multe carduri n-am intalnit asemenea tip.
Contul IBAN il gasesti la banca emitenta a cardului ori pe extrasul de cont, daca ai primit. Este format din 24 caractere si incepe cu RO, urmeaza doua cifre, apoi codul bancii format din 4 litere, de ex.BRDE pentru BRD-GSG, BRCE pentru BCR, etc, apoi inca 16 caractere (cifre si litere). Numai bine!