| laudima22 a întrebat:

Am un inel de argint, dar e puțin zgâriat, dar pot sa ma uit undeva pe net ce valoare ar avea fără să mă duc la un amanet, sa ii iau codul acela "ștanța" și să îi văd valoarea undeva? Cine știe, vreau să îl vând.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Undeva pe el are un cod. Ce cod are?

| laudima22 explică (pentru darrio2007):

Da, are un cod format din trei cifre.

| darrio2007 a răspuns (pentru laudima22):

Ce cod?

| laudima22 explică (pentru darrio2007):

| darrio2007 a răspuns (pentru laudima22):

0,6905 USD per gram. La cursul oficial de azi.

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine tăceai, ca oricum nu ai ajutat cu nimic.

| laudima22 explică (pentru darrio2007):

Cu mine vorbești?

| darrio2007 a răspuns (pentru laudima22):

Scuze. M-am grabit. Era pentru dullcat, cu ăia 2-3 lei pe gramul de argint.

| laudima22 explică (pentru darrio2007):

Ok, credeam că vorbeai cu mine. Că eu nu îți greșisem cu nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu valoreaza foarte mult, daca era din aur da, ai fi luat bani frumosi pe el, dar asa est si zgîriat pune l cu 150 lei pe olx, mai mult nu iti va da nimeni

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, argintul nu are nicio valoare pe langa aur daca stai sa compari pretul/gramaj.

| laudima22 explică (pentru dullcat):

Nici 100 nu iau la amanet? Minim.

| dullcat a răspuns (pentru laudima22):

Imi pare rau, dar nu cred.Gramul de argint e vreo 2-3 lei, pe cand aurul e vreo 300 de lei.