| arvamircea a întrebat:

Am vandut ceva ceva pe okazii si eu sunt in Brasov si cel care vrea sa cumpere e in Sibiu. Cum trimit pachetul ( e o carte) ca cel caruia il trimit sa plateasca la posta si mie sa i-mi vina banii? Puteti sa i-mi dati mai multe detalii?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Plătește destinatarul la ridicarea coletului de la oficiul poștal unde este adresat coletul, banii ajung la tine în maxim 3 zile lucrătoare.
Pa, pa.

| hummmer a răspuns:

Daca pui pachetul cu ramburs la posta, platesti o taxa la posta [atunci cand pui pachetul] si astepti sa iti vina banii.Vezi la ramburs la costul total sa pui si taxa care o platesti la posta, ca te trezesti ca nu castigi nimic la cartea vanduta.

| ShopAmerica a răspuns:

Trebuie sa completezi un formular special la posta, cu suma pe care trebuie sa o primesti ramburs