| slam a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un lucru? happy Peste cateva zile o sa fie ziua unei prietene si as vrea sa ii trimit un cadou. Aceasta sta in alta localitate si as dori sa ii trimit pachetul prin Posta. Insa, din pacate, nu stiu cum se procedeaza. Cat trebuie sa platesc la trimitere? Este obligatoriu ca si destinatarul sa plateasca ceva? Poate ajunge pachetul la acesta fara a fi anuntat?
As vrea sa fie o surpriza, ea nu stie ca o sa primeasca!
Multumesc si sa aveti o zi frumoasa! >big grin

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Foarte multe afli intreband la posta.Costul trimiterii unui colet este in functie de greutatea coletului minim era 7 Roni cand am trimis eu.Poti plati tu taxa de trimitere. Daca este vorba de un obiect mai mare se pune intr-o cutie,care se impacheteaza intr-o hartie alba,o gasesti la librarie,si se leaga cu o sfoara, pe colet se scrie destinatarul, nu mai tin minte unde dar intrebi la posta. Obiectele mici se pot pune si in plic.Eu stiu ca va primi o hartie sa ridice coletul altfel nu are cum sa stie daca are vreun colet de ridicat de la posta si cand sa-l ridice.Bine ar fi sa nu trimiti ceva valoros sa nu se piarda desi rar se intampla.Trebuie sa fie anuntat cel care primeste coletul deoarece trebuie sa mearga cu cartea de identitate si hartia primita sa ridice de la posta coletul.Doar prin curier primeste coletul acasa cred nu stiu ca am trimis doar prin posta.Si dureaza cateva zile.Iti urez mult succes!

3 răspunsuri:
| NoIdentity a răspuns:

Pai te duci la posta sh intr acolo o sa te ajute dar trebuie sa stii adresa postii din localitatea prietenei tale! sh codul postal pe care o til zic postarita! ea nu trebuie neaparat sa stie ca iai tr ceva!winking

| NoIdentity a răspuns:

Intra pe yo_star_baby26

| 1992 a răspuns:

Tu platesti cantitatea pachetului, o sa fie pana-n 10 lei, ea nu plateste nimic happy. Cand ajunge pachetul acolo postasul ii da un bilet sa se duca la posta sa si-l ia tongue.Bafta si La multi ani!:*