| ingerash_6577 a întrebat:

Hei, buna.
mi-am facut cont pe Mercador, deoarece am cateva lucruri bune si nefolositoate pentru mine
iar cineva vrea sa mi le cumpere
cum le trimit? cum facem cu banii? nu inteleg nimic, nu am mai trimis niciodata prin posta si nici nu am mai luat, decat cu curier.
deci fac pachetul, ma duc cu el la posta si apoi? cum primesc banii?

5 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Mai pe intelesul tau
1)Pregatesti coletul
2)Il trimiti la posta
3)Respectivul ia coletul si da bani la postarita sau postar.
4)Postarita iti trimite banii si gata.

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Da, sau va intalniti direct.

| ingerash_6577 explică (pentru Aalliinnaa1000):

Stam in colturi diferite de tara

| Aalliinnaa1000 a răspuns (pentru ingerash_6577):

Atunci prin curier si iti vin banii odata cu ce iti vine ce-ai comandat.

| ingerash_6577 explică (pentru Aalliinnaa1000):

Ma omule, eu trebuie sa trimit
cum imi vin mie banii pe ce am vandut