| Lucaaragiale23 a întrebat:

Am vazut ca unii isi pun un link de PayPal pe care intri si iti da contul lui de paypal sa donezi, cum as putea face si eu asta?
Si chiar doneaza lumea?
Unde sa il pun sa vada cat mai multa lume si sa doneze?
Tiktok, Instagram, etc?
Expune vreun risc ca banii sa fie furati sau sa se intample altceva?

Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Cei care își pun linkurile de paypal pe YouTube, la profilele de tik tok, insta, Facebook etc, sunt persoane cu foarte mulți urmaritori, care susțin acele conturi. Nu te aștepta ca ție care poate nu faci nimic să îți trimită persoanele câte 50-100 euro sau lei sau altă valută, sau chiar mai mult sau mai puțin.

Dacă la contul de paypal ai o Parolă foarte puternică, nu cred că există nici un risc de ați fi furați banii sau sa fie alta problema de acest gen.