| Stefan23k23 a întrebat:

pe paypal trebuie neaparat sa bag card? adica de exemplu daca am canal de Youtube si cineva imi doneaza poate sa-mi vina in contul de paypal banii chiar daca n-am card?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Poti folosi contul si fara un card asociat doar ca nu vei putea scoate banii daca nu ai un card.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu esti obligat sa bagi un card decat daca vrei sa-i scoti. Dar cel mai probabil nu poti face tranzactii nelimitate cu contul, adica, la un moment dat o sa fi nevoit sa introduci un card. Da, banii iti vor veni in Paypal chiar daca nu ai atasat un card.

| Stefan23k23 explică (pentru CM7YRE):

Vreau doar sa stiu daca pot face tranzactii nelimitate, cum adica nu esti sigur?

| CM7YRE a răspuns (pentru Stefan23k23):

Unde vezi tu ca "nu sunt sigur"?
https://www.paypal.com/......unt-FAQ732
Paypal limiteaza tranzactiile pe care le poti face daca nu devii verificat; gandeste-te, imi fac un cont, primesc bani din alte conturi si cumpar chestii ilegale (arme, droguri etc). Paypal nu stie cine a platit pentru asa ceva, are sens ce-ti explic? Tu poti strange bani cat mai multi, dar ca sa-i poti utiliza pe toti sau sa-i poti retrage, sa ai banii "fizic" sau macar "pe card" trebuie sa atasezi un card. In 2010 limita era 500$, dupa 500$ trebuia sa atasezi un card valid (si logic, sa fie pe numele tau). Si pentru a ti-l accepta iti trebuie factura pe numele tau. Poate s-au schimbat chestiile acum, dar prea putin probabil.