| Girly97 a întrebat:

Anul trecut mi-am facut primul cont si primul card la Banca Transilvania cand aveam aproape 19 ani. De atunci mi-am folosit cardul foarte des si am folosit bani mai rar. De fapt, in septembrie vreau sa imi virez alocatia de stat (clasa 12) pe card. Dar din pacate agentia din orasul meu este inchisa pentru renovare si se pare ca au luat si bancomatul. Asta inseamna ca nu imi mai pot alimenta cardul pentru o luna sau doua si eu nu pot trai fara card! Spuneti-mi va rog ca exista alternative de alimentat cardul... sad

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să ai cont la alte bănci - e suficient să te duci la casieria oricăreia cu buletinul, banii pe care vrei să-i depui și cu codul IBAN al contului tău din B.T.
Completezi un formular (sau o face direct casiera), dai banii și cartea de identitate și gata. Primești pe urmă CI și o chitanță.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți depune bani la orice altă bancă (o să plătești comision) pe contul de card.

| Girly97 explică (pentru mihai69):

Dar nu am cont la alte banci, am doar la Banca Transilvania.

| Girly97 explică (pentru mihai69):

O sa incerc, multumesc. Nu stiam de treaba asta. Ai idee cand ar intra banii in cont? Cand imi alimentam cardul la Facturel banii intrau instant in cont.

| mihai69 a răspuns (pentru Girly97):

De regulă, cam a doua zi. Sau în aceeași zi, mai după prânz, dacă faci depunerea dimineața. Dar asta depinde de banca la care vei merge.

| Girly97 explică (pentru mihai69):

Iti multumesc din toata inima, sunt o tanara care nu prea are experienta cu banca.

| mihai69 a răspuns (pentru Girly97):

Cu plăcere. Nu-i bai, o să capeți - ai tot timpul!winking

| mihai69 a răspuns (pentru Girly97):

Nu trebuie să ai cont la alte bănci - e suficient să te duci la casieria oricăreia cu buletinul, banii pe care vrei să-i depui și cu codul IBAN al contului tău din B.T.
Completezi un formular (sau o face direct casiera), dai banii și cartea de identitate și gata. Primești pe urmă CI și o chitanță.