| Girly97 a întrebat:

Vreau ca de anul viitor (clasa 12) sa imi primesc alocatia de stat pe card. Am un cont deschis la Banca Transilvania de anul trecut plus card, se poate sa primesc alocatia prin contul meu la BT sau trebuie sa imi deschis cont la alta banca? Multumesc.

3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Încearcă să întrebi la bancă. Într-o țară civilizată ar trebui să fie posibil la orice bancă pe care o alegi. Contul bancar e același lucru cu buzunarul tău. Nimeni nu are dreptul să hotărască în ce buzunar îți ții banii.

| Girly97 explică (pentru ALGator):

Poate asa este dar cum unele locuri de munca forteaza angajatii sa isi deschida conturi la banci propuse de ei...

| Marcela46 a răspuns:

Da se poate